Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet brødsmuler har et glykemisk indeks på 74, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet brødsmuler blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ristet brødsmuler kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 72g |
| Sukker (totalt) | 5g |
| Naturlig | 4.0g |
| Tilsatt | 1g |
| Fiber | 4g |
| Løselig | 1.2g |
| Uløselig | 2.8g |
| Protein | 13g |
| Fett | 5g |
| Mettet | 1g |
| Umettet | 4g |
| Natrium | 600mg |
Ristet brødsmuler har et glykemisk indeks på 74, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 53 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet brødsmuler har et høyt glykemisk indeks (74). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ristet brødsmuler har en glykemisk belastning på 53 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →