Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet brødskiver har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 37 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet brødskiver blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ristet brødskiver kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 265 kcal |
| Karbohydrater | 49g |
| Sukker (totalt) | 5g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 2g |
| Fiber | 2.7g |
| Løselig | 0.8g |
| Uløselig | 1.9g |
| Protein | 9g |
| Fett | 3.2g |
| Mettet | 0.7g |
| Umettet | 2g |
| Natrium | 490mg |
Ristet brødskiver har et glykemisk indeks på 75, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 37 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet brødskiver har et høyt glykemisk indeks (75). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ristet brødskiver har en glykemisk belastning på 37 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →