Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristet havregryn har et glykemisk indeks på 74, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 54 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre grains rangerer Ristet havregryn blant de høyeste i glykemisk indeks.
Ristet havregryn kan forårsake raske blodsukkertopper og bør konsumeres i små porsjoner.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 73g |
| Sukker (totalt) | 15g |
| Naturlig | 3.0g |
| Tilsatt | 12g |
| Fiber | 8g |
| Løselig | 3.2g |
| Uløselig | 4.8g |
| Protein | 10g |
| Fett | 6g |
| Mettet | 1g |
| Umettet | 5g |
| Natrium | 350mg |
Ristet havregryn har et glykemisk indeks på 74, klassifisert som høyt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 54 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristet havregryn har et høyt glykemisk indeks (74). Folk med insulinresistens bør begrense inntaket.
Ristet havregryn har en glykemisk belastning på 54 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →