Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristede kastanjer har et glykemisk indeks på 54, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 24 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre nuts rangerer Ristede kastanjer blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristede kastanjer er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 196 kcal |
| Karbohydrater | 45g |
| Sukker (totalt) | 10.6g |
| Naturlig | 10.6g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 5.1g |
| Løselig | 1.5g |
| Uløselig | 3.6g |
| Protein | 2.4g |
| Fett | 1.9g |
| Mettet | 0.3g |
| Umettet | 1.6g |
| Natrium | 3mg |
Ristede kastanjer har et glykemisk indeks på 54, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 24 per 100g har det en betydelig påvirkning på blodsukker.
Ristede kastanjer har et lavt glykemisk indeks (54), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristede kastanjer har en glykemisk belastning på 24 per 100g, noe som indikerer en betydelig påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →