Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Ristede hestebønner har et glykemisk indeks på 30, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre legumes rangerer Ristede hestebønner blant de laveste i glykemisk indeks.
Ristede hestebønner er et godt valg for folk som håndterer blodsukker, insulinresistens eller følger en lav-GI diett.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 380 kcal |
| Karbohydrater | 56g |
| Sukker (totalt) | 2g |
| Naturlig | 2.0g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 16g |
| Løselig | 4.8g |
| Uløselig | 11.2g |
| Protein | 21g |
| Fett | 7g |
| Mettet | 1g |
| Umettet | 6g |
| Natrium | 5mg |
Ristede hestebønner har et glykemisk indeks på 30, klassifisert som lavt GI-mat. Med en glykemisk belastning på 17 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Ristede hestebønner har et lavt glykemisk indeks (30), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.
Ristede hestebønner har en glykemisk belastning på 17 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →