pragbønne

GI 15 · LavtGL 1 / 100 g10/10

Lav GI

15 GI

GL 1 per 100 g

Logi-score 10/10
  • høyt fiberinnhold
  • lavt proteininnhold

pragbønne har en glykemisk indeks på 15 (Lavt).

Oppdatert 7. sep. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

pragbønne er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

31
Kalorier
4.5 g
Karbohydrater
1.8 g
Protein
0.1 g
Fett
per 100g
Kalorier31 kcal
Karbohydrater4.5 g
Sukker (totalt)1.4 g
Naturlig1.4 g
Tilsatt0 g
Fiber3 g
Løselig1 g
Uløselig2 g
Protein1.8 g
Fett0.1 g
Mettet0.02 g
Umettet0.08 g
Natrium6 mg

Bearbeidingsgrad

5%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • høyt fiberinnhold
  • lav glykemisk indeks
  • rik på vitaminer og mineraler
  • lavt proteininnhold
  • lavt fettinnhold

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til pragbønne?

pragbønne har en glykemisk indeks på 15 (Lavt) og en glykemisk belastning på 1 per 100 g.

Er pragbønne bra for folk med insulinresistens?

pragbønne har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker pragbønne blodsukker?

pragbønne har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk pragbønne i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.