Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Russet-potet har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre vegetables rangerer Russet-potet over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Russet-potet er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 79 kcal |
| Karbohydrater | 18.1g |
| Sukker (totalt) | 0.6g |
| Naturlig | 0.6g |
| Tilsatt | 0g |
| Fiber | 1.3g |
| Løselig | 0.4g |
| Uløselig | 0.9g |
| Protein | 2.1g |
| Fett | 0.1g |
| Mettet | 0.03g |
| Umettet | 0.01g |
| Natrium | 7mg |
Russet-potet har et glykemisk indeks på 60, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 11 per 100g har det en moderat påvirkning på blodsukker.
Russet-potet har et moderat glykemisk indeks (60). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Russet-potet har en glykemisk belastning på 11 per 100g, noe som indikerer en moderat påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →