Hard ost

Hard ost

Ingen glykemisk indeks6/10

Ingen glykemisk indeks — ingen karbohydrater

0.3 g karbohydrater per 100 g
Logi-score 6/10
  • Utmerket kilde til protein
  • Svært høyt natriuminnhold

Hard ost har ingen glykemisk indeks: inneholder ikke karbohydrater.

Oppdatert 4. juli 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Varianter av Ost

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

Hard ost er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGram
1 spiseskje14 g
1 oz28 g
1 kopp113 g

Næringsinnhold (per 100g)

396
Kalorier
0.28 g
Karbohydrater
27.8 g
Protein
31.6 g
Fett
per 100g
Kalorier396 kcal
Karbohydrater0.28 g
Sukker (totalt)0 g
Naturlig0 g
Tilsatt0 g
Fiber0 g
Løselig0 g
Uløselig0 g
Protein27.8 g
Fett31.6 g
Mettet20.73 g
Umettet10.87 g
Natrium1800 mg

Bearbeidingsgrad

65%
Høyt bearbeidet
Hvorfor denne scoren?
  • Utmerket kilde til protein
  • Ubetydelig glykemisk påvirkning
  • Svært høyt natriuminnhold
  • Høyt innhold av mettet fett

Allergener

Inneholder: melk

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til Hard ost?

Hard ost har ingen glykemisk indeks fordi den ikke inneholder karbohydrater (0.3 g per 100 g).

Er Hard ost bra for folk med insulinresistens?

Hard ost inneholder ikke karbohydrater, så alene øker den ikke blodsukkeret.

Hvilken variant av Ost har lavest glykemisk belastning?

Blant variantene av Ost i denne databasen har bakt ost lavest glykemisk belastning (0.2 per 100 g).

Sjekk Hard ost i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.