grønn salat

grønn salat

GI 15 · LavtGL 0.5 / kopp10/10

Lav GI

15 GI

GL 0.5 per kopp (50 g) · GL 1 per 100 g

Logi-score 10/10
  • Høyt fiberinnhold
  • Lavt proteininnhold

grønn salat har en glykemisk indeks på 15 (Lavt). En kopp (50 g) gir en glykemisk belastning på 0.5.

Vurdert 7. aug. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert, menneskelig vurdert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

grønn salat er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen
Porsjoner
PorsjonGramGL
1 kopp50 g0.5
1 large serving150 g1.5

Næringsinnhold (per 100g)

18
Kalorier
3.2 g
Karbohydrater
1.5 g
Protein
0.3 g
Fett
per 100g
Kalorier18 kcal
Karbohydrater3.2 g
Sukker (totalt)1.2 g
Naturlig1.2 g
Tilsatt0 g
Fiber1.7 g
Løselig0.5 g
Uløselig1.2 g
Protein1.5 g
Fett0.3 g
Mettet0.05 g
Umettet0.15 g
Natrium28 mg

Bearbeidingsgrad

10%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • Høyt fiberinnhold
  • Lav kaloritetthet
  • Rik på mikronæringsstoffer
  • Lavt proteininnhold
  • Minimalt med sunt fett

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til grønn salat?

grønn salat har en glykemisk indeks på 15 (Lavt). En kopp (50 g) har en glykemisk belastning på 0.5; per 100 g er den glykemiske belastningen 1.

Er grønn salat bra for folk med insulinresistens?

grønn salat har et lavt glykemisk indeks (15), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker grønn salat blodsukker?

grønn salat har en glykemisk belastning på 1 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk grønn salat i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.