damson-plomme

GI 35 · LavtGL 4 / 100 g9/10

Lav GI

35 GI

GL 4 per 100 g

Logi-score 9/10
  • høyt fiberinnhold
  • inneholder naturlig sukker

damson-plomme har en glykemisk indeks på 35 (Lavt).

Oppdatert 12. sep. 2026 · Kilder: Logi Nutrition Team (USDA-basert sammensetning, AI-assistert) · Ikke medisinsk rådgivning · Rapporter en feil

Logi · Håndter insulinresistens

Senk blodsukkeret ditt med smartere matvalg

damson-plomme er en av de 11 141 matvarene Logi vurderer når du fotograferer et måltid — med porsjon.

Fortsett på nettet
Logi app, food index screen

Næringsinnhold (per 100g)

46
Kalorier
11.4 g
Karbohydrater
0.7 g
Protein
0.3 g
Fett
per 100g
Kalorier46 kcal
Karbohydrater11.4 g
Sukker (totalt)9.9 g
Naturlig9.9 g
Tilsatt0 g
Fiber1.5 g
Løselig0.5 g
Uløselig1 g
Protein0.7 g
Fett0.3 g
Mettet0.03 g
Umettet0.27 g
Natrium1 mg

Bearbeidingsgrad

5%
Minimal
Hvorfor denne scoren?
  • høyt fiberinnhold
  • rik på antioksidanter
  • lav glykemisk belastning
  • inneholder naturlig sukker
  • lavt proteininnhold

Allergener

Ingen EU-14 allergen oppført

Lav-GI-oppskrifter på Logi Food Coach

Ofte stilte spørsmål

Hva er det glykemiske indekset til damson-plomme?

damson-plomme har en glykemisk indeks på 35 (Lavt) og en glykemisk belastning på 4 per 100 g.

Er damson-plomme bra for folk med insulinresistens?

damson-plomme har et lavt glykemisk indeks (35), noe som gjør det til et godt alternativ for folk med insulinresistens.

Hvordan påvirker damson-plomme blodsukker?

damson-plomme har en glykemisk belastning på 4 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.

Sjekk damson-plomme i Logi-appen, med din porsjon.

Food diary cheat sheet

Gratis PDF — 3 sider

Din ukentlige matdagbok

Registrer måltider, glykemisk belastning og humør. Se mønstre på 3 uker.

Ingen spam. Avslutt når du vil.