Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →
Alkoholfri gløgg har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Sammenlignet med andre beverages rangerer Alkoholfri gløgg over gjennomsnittet i glykemisk indeks.
Alkoholfri gløgg er egnet i moderate mengder for folk som overvåker blodsukkernivåene.
Hvorfor denne scoren?
| Kalorier | 55 kcal |
| Karbohydrater | 13g |
| Sukker (totalt) | 12g |
| Naturlig | 8.0g |
| Tilsatt | 4g |
| Fiber | 0.2g |
| Løselig | 0.1g |
| Uløselig | 0.1g |
| Protein | 0.2g |
| Fett | 0g |
| Mettet | 0g |
| Umettet | 0g |
| Natrium | 5mg |
Alkoholfri gløgg har et glykemisk indeks på 55, klassifisert som moderat GI-mat. Med en glykemisk belastning på 7 per 100g har det en minimal påvirkning på blodsukker.
Alkoholfri gløgg har et moderat glykemisk indeks (55). Folk med insulinresistens kan konsumere det i moderate mengder.
Alkoholfri gløgg har en glykemisk belastning på 7 per 100g, noe som indikerer en minimal påvirkning på blodsukkernivåene.
Logi · Håndter insulinresistens
Logi skanner måltidene dine, beregner glykemisk belastning i sanntid og viser nøyaktig hvordan hver ingrediens påvirker blodsukkeret ditt.
Start gratis →