Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tumis lobak merah dan cili mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 4 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding vegetables lain, Tumis lobak merah dan cili berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tumis lobak merah dan cili adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 55 kcal |
| Karbohidrat | 10.5g |
| Gula (jumlah) | 5g |
| Semula jadi | 5.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 3g |
| Larut | 0.9g |
| Tidak larut | 2.1g |
| Protein | 1.1g |
| Lemak | 1.5g |
| Tepu | 0.2g |
| Tidak tepu | 1.3g |
| Natrium | 60mg |
Tumis lobak merah dan cili mempunyai indeks glisemik 40, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 4 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Tumis lobak merah dan cili mempunyai indeks glisemik rendah (40), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tumis lobak merah dan cili mempunyai beban glisemik 4 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →