Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Tomatillo mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Tomatillo berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Tomatillo adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 32 kcal |
| Karbohidrat | 5.8g |
| Gula (jumlah) | 3.9g |
| Semula jadi | 3.9g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 1.9g |
| Larut | 0.6g |
| Tidak larut | 1.3g |
| Protein | 1g |
| Lemak | 0.4g |
| Tepu | 0.1g |
| Tidak tepu | 0.3g |
| Natrium | 1mg |
Tomatillo mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 2 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Tomatillo mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Tomatillo mempunyai beban glisemik 2 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →