Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pes kari Penang mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding other lain, Pes kari Penang berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Pes kari Penang adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 180 kcal |
| Karbohidrat | 20g |
| Gula (jumlah) | 6g |
| Semula jadi | 3.0g |
| Ditambah | 3g |
| Serat | 4g |
| Larut | 1.2g |
| Tidak larut | 2.8g |
| Protein | 4g |
| Lemak | 8g |
| Tepu | 2g |
| Tidak tepu | 6g |
| Natrium | 3500mg |
Pes kari Penang mempunyai indeks glisemik 35, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 7 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Pes kari Penang mempunyai indeks glisemik rendah (35), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Pes kari Penang mempunyai beban glisemik 7 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →