Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Pes avokado mempunyai indeks glisemik 10, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Pes avokado berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Pes avokado adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 160 kcal |
| Karbohidrat | 8.5g |
| Gula (jumlah) | 0.7g |
| Semula jadi | 0.7g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 6.7g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 2g |
| Lemak | 15g |
| Tepu | 2.1g |
| Tidak tepu | 12.9g |
| Natrium | 7mg |
Pes avokado mempunyai indeks glisemik 10, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 1 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Pes avokado mempunyai indeks glisemik rendah (10), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Pes avokado mempunyai beban glisemik 1 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →