Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Oren segar sebiji mempunyai indeks glisemik 43, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Berbanding fruits lain, Oren segar sebiji berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Oren segar sebiji adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 47 kcal |
| Karbohidrat | 12g |
| Gula (jumlah) | 9g |
| Semula jadi | 9.0g |
| Ditambah | 0g |
| Serat | 2.4g |
| Larut | 0g |
| Tidak larut | 0g |
| Protein | 0.9g |
| Lemak | 0.1g |
| Tepu | 0.02g |
| Tidak tepu | 0.08g |
| Natrium | 1mg |
Oren segar sebiji mempunyai indeks glisemik 43, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 5 per 100g, ia memberi kesan minimum pada gula darah.
Oren segar sebiji mempunyai indeks glisemik rendah (43), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Oren segar sebiji mempunyai beban glisemik 5 per 100g, menunjukkan kesan minimum pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →