Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →
Nutella mempunyai indeks glisemik 33, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Berbanding sweets lain, Nutella berada pada kedudukan antara yang terendah dalam indeks glisemik.
Nutella adalah pilihan baik untuk mereka yang mengurus gula darah, rintangan insulin atau mengikut diet GI rendah.
Mengapa skor ini?
| Kalori | 539 kcal |
| Karbohidrat | 57.5g |
| Gula (jumlah) | 56.3g |
| Semula jadi | 1.3g |
| Ditambah | 55g |
| Serat | 3g |
| Larut | 1g |
| Tidak larut | 2g |
| Protein | 6.3g |
| Lemak | 30.9g |
| Tepu | 10.6g |
| Tidak tepu | 20.3g |
| Natrium | 41mg |
Nutella mempunyai indeks glisemik 33, mengklasifikasikannya sebagai makanan GI rendah. Dengan beban glisemik 19 per 100g, ia memberi kesan sederhana pada gula darah.
Nutella mempunyai indeks glisemik rendah (33), menjadikannya pilihan baik untuk penghidap rintangan insulin.
Nutella mempunyai beban glisemik 19 per 100g, menunjukkan kesan sederhana pada paras gula darah.
Logi · Urus rintangan insulin
Logi mengimbas hidangan anda, mengira beban glisemik secara masa nyata dan menunjukkan dengan tepat bagaimana setiap bahan mempengaruhi gula anda.
Mulakan percuma →