blanširani bademi

blanširani bademi

GI 15 · NizakGL 4.2 / šalica8/10

Nizak GI

15 GI

GL 4.2 po tipična šalica (150 g) · GL 2.8 na 100 g

Logi ocjena 8/10
  • nizak glikemijski indeks
  • visok kalorijski sadržaj

blanširani bademi ima glikemijski indeks 15 (Nizak). Jedna tipična šalica (150 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 4.2.

Ažurirano 4. ožu 2026. · Izvori: USDA FoodData Central #170568 , Logi Nutrition tim · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

blanširani bademi je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

590
Kalorije
18.67 g
Ugljikohidrati
21.4 g
Proteini
52.52 g
Masti
na 100g
Kalorije590 kcal
Ugljikohidrati18.67 g
Šećeri (ukupno)4.63 g
Prirodni4.6 g
Dodani0 g
Vlakna9.9 g
Topiva3 g
Netopiva6.9 g
Proteini21.4 g
Masti52.52 g
Zasićene3.93 g
Nezasićene45.72 g
Natrij1 mg

Stupanj prerade

30%
Minimalan
Zašto ova ocjena?
  • nizak glikemijski indeks
  • visok sadržaj vlakana i proteina
  • bez dodanih šećera
  • visok kalorijski sadržaj
  • relativno visok sadržaj masti
  • nedostatak vodotopivih vitamina nakon blanširanja

Alergeni

Sadrži: orašasti plodovi

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks blanširani bademi?

blanširani bademi ima glikemijski indeks 15 (Nizak). Jedna tipična šalica (150 g) ima glikemijsko opterećenje 4.2; na 100 g glikemijsko opterećenje je 2.8.

Je li blanširani bademi prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

blanširani bademi ima nizak glikemijski indeks (15), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Kako blanširani bademi utječe na šećer u krvi?

blanširani bademi ima glikemijsko opterećenje 2.8 na 100g, što ukazuje na minimalan utjecaj na razinu šećera u krvi.

Provjeri blanširani bademi u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.