Brazilski oraščići

Brazilski oraščići

GI 5 · NizakGL 0 / komad7/10

Nizak GI

5 GI

GL 0 po komad (4 g) · GL 0.6 na 100 g

Logi ocjena 7/10
  • Izvrstan izvor selena
  • Visoka kalorijska gustoća

Brazilski oraščići ima glikemijski indeks 5 (Nizak). Jedna komad (4 g) dodaje glikemijsko opterećenje od 0.

Ažurirano 4. srp 2026. · Izvori: Logi Nutrition tim (sastav prema USDA, uz pomoć umjetne inteligencije) · Nije medicinski savjet · Prijavi grešku

Umjesto ovoga

Logi · Upravljanje inzulinskom rezistencijom

Smanjite šećer u krvi pametnijim izborom hrane

Brazilski oraščići je jedna od 11.139 namirnica koje Logi ocjenjuje kada fotografirate obrok — s porcijom.

Nastavi na webu
Logi app, food index screen
Porcije
PorcijaGramiGL
1 nut4 g0
1 oz (approx. 7 nuts)28 g0.2
1 šalica130 g0.8

Nutritivne vrijednosti (na 100g)

659
Kalorije
11.7 g
Ugljikohidrati
14.3 g
Proteini
67.1 g
Masti
na 100g
Kalorije659 kcal
Ugljikohidrati11.7 g
Šećeri (ukupno)2.3 g
Prirodni2.3 g
Dodani0 g
Vlakna7.5 g
Topiva2.25 g
Netopiva5.25 g
Proteini14.3 g
Masti67.1 g
Zasićene16.1 g
Nezasićene50 g
Natrij3 mg

Stupanj prerade

10%
Minimalan
Zašto ova ocjena?
  • Izvrstan izvor selena
  • Nizak glikemijski utjecaj
  • Bogat zdravim nezasićenim mastima
  • Visoka kalorijska gustoća
  • Visok udio zasićenih masti
  • Rizik od toksičnosti selenom pri prekomjernoj konzumaciji

Alergeni

Sadrži: orašasti plodovi

Recepti s niskim GI na Logi Food Coach

Često postavljana pitanja

Koji je glikemijski indeks Brazilski oraščići?

Brazilski oraščići ima glikemijski indeks 5 (Nizak). Jedna komad (4 g) ima glikemijsko opterećenje 0; na 100 g glikemijsko opterećenje je 0.6.

Je li Brazilski oraščići prikladan za osobe s inzulinskom rezistencijom?

Brazilski oraščići ima nizak glikemijski indeks (5), što ga čini dobrim izborom za osobe s inzulinskom rezistencijom.

Kako Brazilski oraščići utječe na šećer u krvi?

Brazilski oraščići ima glikemijsko opterećenje 0.6 na 100g, što ukazuje na minimalan utjecaj na razinu šećera u krvi.

Provjeri Brazilski oraščići u Logi aplikaciji, s vašom porcijom.

Food diary cheat sheet

Besplatan PDF — 3 str.

Tvoj tjedni dnevnik prehrane

Bilježi obroke, glikemijsko opterećenje i raspoloženje. Uoči obrasce za 3 tjedna.

Bez spama. Odjavi se kad želiš.