voipapu

GI 32 · MatalaGL 6 / 100 g9/10

Matala GI

32 GI

GL 6 / 100 g

Logi-pisteet 9/10
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Voi aiheuttaa ruoansulatusvaivoja herkillä henkilöillä

voipapu glykeeminen indeksi on 32 (Matala).

Päivitetty 29.9.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

voipapu on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

115
Kalorit
20.2 g
Hiilihydraatit
7.8 g
Proteiini
0.6 g
Rasva
per 100g
Kalorit115 kcal
Hiilihydraatit20.2 g
Sokerit (yhteensä)2.9 g
Luonnolliset2.9 g
Lisätyt0 g
Kuitu7 g
Liukoinen2.5 g
Liukenematon4.5 g
Proteiini7.8 g
Rasva0.6 g
Tyydyttyneet0.1 g
Tyydyttymättömät0.5 g
Natrium2 mg

Jalostettu taso

15%
Minimaalinen
Miksi tämä pistemäärä?
  • Korkea kuitupitoisuus
  • Hyvä kasvipohjainen proteiinin lähde
  • Matala glykeeminen indeksi
  • Voi aiheuttaa ruoansulatusvaivoja herkillä henkilöillä
  • Sisältää luonnollisia sokereita

Allergeenit

Sisältää: maito

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on voipapu glykeminen indeksi?

voipapu glykeeminen indeksi on 32 (Matala) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 6.

Sopiiko voipapu insuliiniresistenssiä sairastaville?

voipapu glykeminen indeksi on matala (32), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.

Miten voipapu vaikuttaa verensokeriin?

voipapu glykeminen kuorma on 6 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso voipapu Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.