Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
valkoinen sokeri glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 65 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, valkoinen sokeri sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
valkoinen sokeri sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 400 kcal |
| Hiilihydraatit | 100g |
| Sokerit (yhteensä) | 100g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 100g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 1mg |
valkoinen sokeri glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 65 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
valkoinen sokeri glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
valkoinen sokeri glykeminen kuorma on 65 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →