Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suolatut pellavansiemen-maissilastut glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 38 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Suolatut pellavansiemen-maissilastut sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suolatut pellavansiemen-maissilastut voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 480 kcal |
| Hiilihydraatit | 55g |
| Sokerit (yhteensä) | 1g |
| Luonnolliset | 0.5g |
| Lisätyt | 0.5g |
| Kuitu | 7g |
| Liukoinen | 2.1g |
| Liukenematon | 4.9g |
| Proteiini | 7g |
| Rasva | 23g |
| Tyydyttyneet | 2.5g |
| Tyydyttymättömät | 18g |
| Natrium | 600mg |
Suolatut pellavansiemen-maissilastut glykeminen indeksi on 70, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 38 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Suolatut pellavansiemen-maissilastut glykeminen indeksi on korkea (70). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
Suolatut pellavansiemen-maissilastut glykeminen kuorma on 38 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →