Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Suolattomat fermentoidut kurkut glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, Suolattomat fermentoidut kurkut sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
Suolattomat fermentoidut kurkut on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 12 kcal |
| Hiilihydraatit | 2.2g |
| Sokerit (yhteensä) | 1.5g |
| Luonnolliset | 1.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.2g |
| Liukoinen | 0.36g |
| Liukenematon | 0.84g |
| Proteiini | 0.5g |
| Rasva | 0.1g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0.1g |
| Natrium | 5mg |
Suolattomat fermentoidut kurkut glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 0 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Suolattomat fermentoidut kurkut glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
Suolattomat fermentoidut kurkut glykeminen kuorma on 0 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →