lanttukeitto

GI 55 · KohtalainenGL 3 / 100 g8/10

Keskitasoinen GI

55 GI

GL 3 / 100 g

Logi-pisteet 8/10
  • alhainen kaloritiheys
  • kohtalainen glykeeminen indeksi

lanttukeitto glykeeminen indeksi on 55 (Kohtalainen).

Päivitetty 26.9.2026 · Lähteet: Logi Nutrition -tiimi (USDA-pohjainen koostumus, tekoälyavusteinen) · Ei korvaa terveydenhuollon ammattilaisen ohjeita · Ilmoita virheestä

Logi · Insuliiniresistenssin hallinta

Laske verensokeriasi älykkäämmillä ruokavalinnoilla

lanttukeitto on yksi 11 149 ruoasta, jonka Logi pisteyttää, kun valokuvaat aterian — annoksen kanssa.

Jatka selaimessa
Logi app, food index screen

Ravintoarvot (per 100g)

28
Kalorit
6.5 g
Hiilihydraatit
0.7 g
Proteiini
0.1 g
Rasva
per 100g
Kalorit28 kcal
Hiilihydraatit6.5 g
Sokerit (yhteensä)3.5 g
Luonnolliset3.5 g
Lisätyt0 g
Kuitu1.7 g
Liukoinen0.5 g
Liukenematon1.2 g
Proteiini0.7 g
Rasva0.1 g
Tyydyttyneet0.02 g
Tyydyttymättömät0.08 g
Natrium180 mg

Jalostettu taso

55%
Kohtalainen
Miksi tämä pistemäärä?
  • alhainen kaloritiheys
  • hyvä kuitupitoisuus
  • alhainen rasvapitoisuus
  • kohtalainen glykeeminen indeksi
  • alhainen proteiinipitoisuus

Allergeenit

Ei EU-14-allergeeneja

Matala-GI-reseptit Logi Food Coachissa

Usein kysytyt kysymykset

Mikä on lanttukeitto glykeminen indeksi?

lanttukeitto glykeeminen indeksi on 55 (Kohtalainen) ja glykeeminen kuorma 100 g:ssa on 3.

Sopiiko lanttukeitto insuliiniresistenssiä sairastaville?

lanttukeitto glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.

Miten lanttukeitto vaikuttaa verensokeriin?

lanttukeitto glykeminen kuorma on 3 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.

Katso lanttukeitto Logi-sovelluksessa annoksesi kanssa.

Food diary cheat sheet

Ilmainen PDF — 3 sivua

Viikoittainen ruokapäiväkirjasi

Seuraa aterioita, glykeemistä kuormaa ja mielialaa. Huomaa kaavat 3 viikossa.

Ei roskapostia. Peru milloin tahansa.