Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kresowy-leipä glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 31 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Kresowy-leipä sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Kresowy-leipä sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 240 kcal |
| Hiilihydraatit | 48g |
| Sokerit (yhteensä) | 2.5g |
| Luonnolliset | 2.5g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 4.5g |
| Liukoinen | 1.3g |
| Liukenematon | 3.2g |
| Proteiini | 7.5g |
| Rasva | 1.5g |
| Tyydyttyneet | 0.3g |
| Tyydyttymättömät | 1.2g |
| Natrium | 500mg |
Kresowy-leipä glykeminen indeksi on 65, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 31 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Kresowy-leipä glykeminen indeksi on kohtalainen (65). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Kresowy-leipä glykeminen kuorma on 31 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →