Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 110 kcal |
| Hiilihydraatit | 25g |
| Sokerit (yhteensä) | 18g |
| Luonnolliset | 8.0g |
| Lisätyt | 10g |
| Kuitu | 0.5g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 1g |
| Rasva | 0.5g |
| Tyydyttyneet | 0.1g |
| Tyydyttymättömät | 0.4g |
| Natrium | 700mg |
Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike glykeminen indeksi on 55, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 14 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike glykeminen indeksi on kohtalainen (55). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Kotitekoinen vähäsokerinen takoyaki-kastike glykeminen kuorma on 14 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →