Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
kerma-maissi glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, kerma-maissi sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
kerma-maissi sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 90 kcal |
| Hiilihydraatit | 17g |
| Sokerit (yhteensä) | 6g |
| Luonnolliset | 4.0g |
| Lisätyt | 2g |
| Kuitu | 1.5g |
| Liukoinen | 0.5g |
| Liukenematon | 1g |
| Proteiini | 2g |
| Rasva | 2.5g |
| Tyydyttyneet | 1.2g |
| Tyydyttymättömät | 1.3g |
| Natrium | 300mg |
kerma-maissi glykeminen indeksi on 60, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 10 per 100g sillä on kohtalainen vaikutus verensokeriin.
kerma-maissi glykeminen indeksi on kohtalainen (60). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
kerma-maissi glykeminen kuorma on 10 per 100g, mikä osoittaa kohtalainen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →