Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
Keitetyt kaurahiutaleet glykeminen indeksi on 58, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 7 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin grains, Keitetyt kaurahiutaleet sijoittuu keskiarvon yläpuolella glykemisessä indeksissä.
Keitetyt kaurahiutaleet sopii kohtuullisina annoksina verensokeria seuraaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 71 kcal |
| Hiilihydraatit | 12g |
| Sokerit (yhteensä) | 0.3g |
| Luonnolliset | 0.3g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 1.7g |
| Liukoinen | 0.68g |
| Liukenematon | 1.02g |
| Proteiini | 2.5g |
| Rasva | 1.4g |
| Tyydyttyneet | 0.2g |
| Tyydyttymättömät | 1.2g |
| Natrium | 2mg |
Keitetyt kaurahiutaleet glykeminen indeksi on 58, mikä luokittelee sen kohtalainen GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 7 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Keitetyt kaurahiutaleet glykeminen indeksi on kohtalainen (58). Insuliiniresistenssiä sairastavat voivat nauttia sitä kohtuullisesti.
Keitetyt kaurahiutaleet glykeminen kuorma on 7 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →