Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin vegetables, grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä sijoittuu alhaisimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä on hyvä valinta verensokeria hallitseville, insuliiniresistenssiä sairastaville tai matalan GI:n ruokavaliota noudattaville.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 65 kcal |
| Hiilihydraatit | 7g |
| Sokerit (yhteensä) | 3.2g |
| Luonnolliset | 3.2g |
| Lisätyt | 0g |
| Kuitu | 3g |
| Liukoinen | 1g |
| Liukenematon | 2g |
| Proteiini | 1.2g |
| Rasva | 4.2g |
| Tyydyttyneet | 0.6g |
| Tyydyttymättömät | 3.6g |
| Natrium | 10mg |
grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä glykeminen indeksi on 15, mikä luokittelee sen matala GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 1 per 100g sillä on minimaalinen vaikutus verensokeriin.
grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä glykeminen indeksi on matala (15), mikä tekee siitä hyvän vaihtoehdon insuliiniresistenssiä sairastaville.
grillattuja munakoison viipaleita oliiviöljyllä ja yrteillä glykeminen kuorma on 1 per 100g, mikä osoittaa minimaalinen vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →