Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →
brownietaikina glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 77 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
Verrattuna muihin sweets, brownietaikina sijoittuu korkeimpien joukossa glykemisessä indeksissä.
brownietaikina voi aiheuttaa nopeita verensokeripiikit ja sitä tulisi syödä pieninä annoksina.
Miksi tämä pistemäärä?
| Kalorit | 380 kcal |
| Hiilihydraatit | 90g |
| Sokerit (yhteensä) | 85g |
| Luonnolliset | 0.0g |
| Lisätyt | 85g |
| Kuitu | 0g |
| Liukoinen | 0g |
| Liukenematon | 0g |
| Proteiini | 0g |
| Rasva | 0g |
| Tyydyttyneet | 0g |
| Tyydyttymättömät | 0g |
| Natrium | 50mg |
brownietaikina glykeminen indeksi on 85, mikä luokittelee sen korkea GI-ruoaksi. Glykemisellä kuormalla 77 per 100g sillä on merkittävä vaikutus verensokeriin.
brownietaikina glykeminen indeksi on korkea (85). Insuliiniresistenssiä sairastavien tulisi rajoittaa sen kulutusta.
brownietaikina glykeminen kuorma on 77 per 100g, mikä osoittaa merkittävä vaikutuksen verensokeritasoihin.
Logi · Insuliiniresistenssin hallinta
Logi skannaa ateriat, laskee glykemisen kuorman reaaliajassa ja näyttää tarkalleen, miten jokainen ainesosa vaikuttaa verensokeriin.
Aloita ilmaiseksi →