γεμιστές πιπεριές με ρύζι

GI 55 · ΜέτριοςGL 10 / 100 g7/10

Μέτριο GI

55 GI

GL 10 ανά 100 g

Βαθμολογία Logi 7/10
  • μέτρια περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες
  • μέτριο γλυκαιμικό φορτίο

Το γεμιστές πιπεριές με ρύζι έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος).

Ενημερώθηκε 3 Σεπ 2026 · Πηγές: Ομάδα Διατροφής Logi (σύνθεση από USDA, με υποστήριξη AI) · Δεν αποτελεί ιατρική συμβουλή · Αναφορά σφάλματος

Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη

Μειώστε το σάκχαρό σας με πιο έξυπνες διατροφικές επιλογές

Το γεμιστές πιπεριές με ρύζι είναι ένα από τα 11.140 τρόφιμα που βαθμολογεί το Logi όταν φωτογραφίζετε ένα γεύμα — με την ποσότητα.

Συνέχεια στο web
Logi app, food index screen

Διατροφικά στοιχεία (ανά 100g)

110
Θερμίδες
18 g
Υδατάνθρακες
2.5 g
Πρωτεΐνες
3.5 g
Λίπη
ανά 100g
Θερμίδες110 kcal
Υδατάνθρακες18 g
Σάκχαρα (σύνολο)3.2 g
Φυσικά3.2 g
Προστιθέμενα0 g
Φυτικές ίνες2.8 g
Διαλυτές0.9 g
Αδιάλυτες1.9 g
Πρωτεΐνες2.5 g
Λίπη3.5 g
Κορεσμένα0.5 g
Ακόρεστα3 g
Νάτριο180 mg

Βαθμός επεξεργασίας

60%
Μέτριος
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
  • μέτρια περιεκτικότητα σε φυτικές ίνες
  • χαμηλή περιεκτικότητα σε κορεσμένα λιπαρά
  • περιέχει λαχανικά και βότανα
  • μέτριο γλυκαιμικό φορτίο
  • περιέχει επεξεργασμένο ρύζι
  • μέτρια περιεκτικότητα σε νάτριο

Αλλεργιογόνα

Δεν αναφέρεται κάποιο από τα 14 αλλεργιογόνα της ΕΕ

Συνταγές χαμηλού GI στο Logi Food Coach

Συχνές Ερωτήσεις

Ποιος είναι ο γλυκαιμικός δείκτης του γεμιστές πιπεριές με ρύζι;

Το γεμιστές πιπεριές με ρύζι έχει γλυκαιμικό δείκτη 55 (Μέτριος) και γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100 g.

Είναι το γεμιστές πιπεριές με ρύζι κατάλληλο για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη;

Το γεμιστές πιπεριές με ρύζι έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.

Πώς επηρεάζει το γεμιστές πιπεριές με ρύζι το σάκχαρο αίματος;

Το γεμιστές πιπεριές με ρύζι έχει γλυκαιμικό φορτίο 10 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.

Δείτε το γεμιστές πιπεριές με ρύζι στην εφαρμογή Logi, με τη δική σας ποσότητα.

Food diary cheat sheet

Δωρεάν PDF — 3 σελίδες

Το εβδομαδιαίο ημερολόγιο διατροφής σου

Καταγράψτε γεύματα, γλυκαιμικό φορτίο & διάθεση. Εντοπίστε μοτίβα σε 3 εβδομάδες.

Χωρίς spam. Διαγραφή ανά πάσα στιγμή.