Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 430 kcal |
| Υδατάνθρακες | 60g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 18g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 7g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 4.9g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 16g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 12g |
| Νάτριο | 80mg |
Το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Γκρανόλα με φιστίκια Αιγίνης και σμέουρα One Day More έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →