Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Κλασική granola έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 38 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Κλασική granola κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Κλασική granola είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 470 kcal |
| Υδατάνθρακες | 64g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 24g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 16g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 2.1g |
| Αδιάλυτες | 3.9g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 20g |
| Κορεσμένα | 4g |
| Ακόρεστα | 14g |
| Νάτριο | 120mg |
Το Κλασική granola έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 38 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Κλασική granola έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Κλασική granola έχει γλυκαιμικό φορτίο 38 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →