Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα nuts, το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 480 kcal |
| Υδατάνθρακες | 28g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 5g |
| Φυσικά | 5.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 14g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 13g |
| Λίπη | 34g |
| Κορεσμένα | 4g |
| Ακόρεστα | 28g |
| Νάτριο | 30mg |
Το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη έχει γλυκαιμικό δείκτη 25, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (25), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Granola με ξηρούς καρπούς, σπόρους και ινουλίνη έχει γλυκαιμικό φορτίο 7 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →