Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 22, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 81 kcal |
| Υδατάνθρακες | 14.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 5.7g |
| Φυσικά | 5.7g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 5.1g |
| Διαλυτές | 1.5g |
| Αδιάλυτες | 3.6g |
| Πρωτεΐνες | 5.4g |
| Λίπη | 0.4g |
| Κορεσμένα | 0.07g |
| Ακόρεστα | 0.23g |
| Νάτριο | 5mg |
Το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια έχει γλυκαιμικό δείκτη 22, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (22), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Ακατέργαστα πράσινα μπιζέλια έχει γλυκαιμικό φορτίο 3 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →