Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το μούστος σταφυλιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα fruits, το μούστος σταφυλιού κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το μούστος σταφυλιού είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 60 kcal |
| Υδατάνθρακες | 15g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 14g |
| Φυσικά | 14.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 0.6g |
| Διαλυτές | 0.2g |
| Αδιάλυτες | 0.4g |
| Πρωτεΐνες | 0.5g |
| Λίπη | 0.2g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0.2g |
| Νάτριο | 2mg |
Το μούστος σταφυλιού έχει γλυκαιμικό δείκτη 55, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το μούστος σταφυλιού έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (55). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το μούστος σταφυλιού έχει γλυκαιμικό φορτίο 8 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →