Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σνακ με χουρμά και κακάο έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το σνακ με χουρμά και κακάο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σνακ με χουρμά και κακάο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 320 kcal |
| Υδατάνθρακες | 65g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 55g |
| Φυσικά | 55.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 4g |
| Λίπη | 6g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 3.5g |
| Νάτριο | 10mg |
Το σνακ με χουρμά και κακάο έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σνακ με χουρμά και κακάο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το σνακ με χουρμά και κακάο έχει γλυκαιμικό φορτίο 33 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →