Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 410 kcal |
| Υδατάνθρακες | 55g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 40g |
| Φυσικά | 40.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 6g |
| Λίπη | 20g |
| Κορεσμένα | 8g |
| Ακόρεστα | 12g |
| Νάτριο | 10mg |
Το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Γλυκές μπαλίτσες με χουρμάδες, ξηρούς καρπούς και νιφάδες καρύδας έχει γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →