Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το σκούρο ψωμάκι έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το σκούρο ψωμάκι κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το σκούρο ψωμάκι είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 240 kcal |
| Υδατάνθρακες | 44g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 3g |
| Φυσικά | 2.5g |
| Προστιθέμενα | 0.5g |
| Φυτικές ίνες | 6g |
| Διαλυτές | 1.8g |
| Αδιάλυτες | 4.2g |
| Πρωτεΐνες | 8g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 2g |
| Νάτριο | 500mg |
Το σκούρο ψωμάκι έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το σκούρο ψωμάκι έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το σκούρο ψωμάκι έχει γλυκαιμικό φορτίο 22 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →