Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φακές νταλ έχει γλυκαιμικό δείκτη 32, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Φακές νταλ κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φακές νταλ είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 116 kcal |
| Υδατάνθρακες | 20g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 1.8g |
| Φυσικά | 1.8g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 8g |
| Διαλυτές | 2.4g |
| Αδιάλυτες | 5.6g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 0.4g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.3g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Φακές νταλ έχει γλυκαιμικό δείκτη 32, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φακές νταλ έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (32), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Φακές νταλ έχει γλυκαιμικό φορτίο 6 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →