Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Καλλιεργημένη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 65 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Καλλιεργημένη ζάχαρη κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Καλλιεργημένη ζάχαρη είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 400 kcal |
| Υδατάνθρακες | 99.5g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 99.5g |
| Φυσικά | 0.0g |
| Προστιθέμενα | 99.5g |
| Φυτικές ίνες | 0g |
| Διαλυτές | 0g |
| Αδιάλυτες | 0g |
| Πρωτεΐνες | 0g |
| Λίπη | 0g |
| Κορεσμένα | 0g |
| Ακόρεστα | 0g |
| Νάτριο | 1mg |
Το Καλλιεργημένη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 65 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Καλλιεργημένη ζάχαρη έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Καλλιεργημένη ζάχαρη έχει γλυκαιμικό φορτίο 65 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →