Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 110 kcal |
| Υδατάνθρακες | 25g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 14g |
| Φυσικά | 14.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3.2g |
| Διαλυτές | 1g |
| Αδιάλυτες | 2.2g |
| Πρωτεΐνες | 1.7g |
| Λίπη | 1.5g |
| Κορεσμένα | 0.7g |
| Ακόρεστα | 0.8g |
| Νάτριο | 2mg |
Το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο έχει γλυκαιμικό δείκτη 45, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (45), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Αναμεμιγμένες κατεψυγμένες μπανάνες με σκούρο κακάο έχει γλυκαιμικό φορτίο 11 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →