Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το πιτάκι μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το πιτάκι μπανάνα κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το πιτάκι μπανάνα είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 250 kcal |
| Υδατάνθρακες | 38g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 20g |
| Φυσικά | 8.0g |
| Προστιθέμενα | 12g |
| Φυτικές ίνες | 1.5g |
| Διαλυτές | 0.5g |
| Αδιάλυτες | 1g |
| Πρωτεΐνες | 2.5g |
| Λίπη | 10g |
| Κορεσμένα | 5g |
| Ακόρεστα | 4g |
| Νάτριο | 180mg |
Το πιτάκι μπανάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 65, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το πιτάκι μπανάνα έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (65). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το πιτάκι μπανάνα έχει γλυκαιμικό φορτίο 25 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →