Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 16 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 170 kcal |
| Υδατάνθρακες | 32g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 7g |
| Φυσικά | 7.0g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 3.5g |
| Διαλυτές | 1.4g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 4.5g |
| Λίπη | 2.5g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 2g |
| Νάτριο | 60mg |
Το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό δείκτη 50, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 16 ανά 100g, έχει μέτρια επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (50), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το τηγανίτα βρώμης και μπανάνας (χωρίς πρόσθετη ζάχαρη) έχει γλυκαιμικό φορτίο 16 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει μέτρια επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →