Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το εκχύλισμα βύνης κριθαριού έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 45 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το εκχύλισμα βύνης κριθαριού κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το εκχύλισμα βύνης κριθαριού είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 320 kcal |
| Υδατάνθρακες | 75g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 60g |
| Φυσικά | 0.0g |
| Προστιθέμενα | 60g |
| Φυτικές ίνες | 2g |
| Διαλυτές | 0.6g |
| Αδιάλυτες | 1.4g |
| Πρωτεΐνες | 5g |
| Λίπη | 0.5g |
| Κορεσμένα | 0.1g |
| Ακόρεστα | 0.4g |
| Νάτριο | 40mg |
Το εκχύλισμα βύνης κριθαριού έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 45 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το εκχύλισμα βύνης κριθαριού έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το εκχύλισμα βύνης κριθαριού έχει γλυκαιμικό φορτίο 45 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →