Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Ψωμί ισορροπίας έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Ψωμί ισορροπίας κατατάσσεται πάνω από τον μέσο όρο στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Ψωμί ισορροπίας είναι κατάλληλο σε μέτριες ποσότητες για άτομα που παρακολουθούν τα επίπεδα σακχάρου.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 240 kcal |
| Υδατάνθρακες | 44g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 2g |
| Φυτικές ίνες | 5g |
| Διαλυτές | 1.5g |
| Αδιάλυτες | 3.5g |
| Πρωτεΐνες | 9g |
| Λίπη | 3g |
| Κορεσμένα | 0.5g |
| Ακόρεστα | 2.5g |
| Νάτριο | 400mg |
Το Ψωμί ισορροπίας έχει γλυκαιμικό δείκτη 60, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με μέτριο ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Ψωμί ισορροπίας έχει μέτριο γλυκαιμικό δείκτη (60). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη μπορούν να το καταναλώνουν με μέτρο.
Το Ψωμί ισορροπίας έχει γλυκαιμικό φορτίο 26 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →