Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα legumes, το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες κατατάσσεται μεταξύ των χαμηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες είναι καλή επιλογή για άτομα που διαχειρίζονται το σάκχαρο, την αντίσταση στην ινσουλίνη ή ακολουθούν διατροφή χαμηλού ΓΔ.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 192 kcal |
| Υδατάνθρακες | 9.4g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 0.5g |
| Φυσικά | 0.5g |
| Προστιθέμενα | 0g |
| Φυτικές ίνες | 5.4g |
| Διαλυτές | 1.6g |
| Αδιάλυτες | 3.8g |
| Πρωτεΐνες | 18.5g |
| Λίπη | 10.8g |
| Κορεσμένα | 2.2g |
| Ακόρεστα | 8.6g |
| Νάτριο | 15mg |
Το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες έχει γλυκαιμικό δείκτη 15, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με χαμηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, έχει ελάχιστη επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες έχει χαμηλό γλυκαιμικό δείκτη (15), καθιστώντας το καλή επιλογή για άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη.
Το Φέτες τέμπε μαριναρισμένες σε βότανα και μπαχαρικά, ψημένες έχει γλυκαιμικό φορτίο 1 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει ελάχιστη επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →