Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Bahlsen Lebkuchen έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 54 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα sweets, το Bahlsen Lebkuchen κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Bahlsen Lebkuchen μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 410 kcal |
| Υδατάνθρακες | 72g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 38g |
| Φυσικά | 6.0g |
| Προστιθέμενα | 32g |
| Φυτικές ίνες | 3g |
| Διαλυτές | 0.9g |
| Αδιάλυτες | 2.1g |
| Πρωτεΐνες | 5g |
| Λίπη | 12g |
| Κορεσμένα | 5g |
| Ακόρεστα | 7g |
| Νάτριο | 180mg |
Το Bahlsen Lebkuchen έχει γλυκαιμικό δείκτη 75, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 54 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Bahlsen Lebkuchen έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (75). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Bahlsen Lebkuchen έχει γλυκαιμικό φορτίο 54 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →