Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →
Το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 72, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Σε σύγκριση με άλλα grains, το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα κατατάσσεται μεταξύ των υψηλότερων στον γλυκαιμικό δείκτη.
Το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα μπορεί να προκαλέσει ταχεία άνοδο σακχάρου και συνιστάται κατανάλωση σε μικρές μερίδες.
Γιατί αυτή η βαθμολογία;
| Θερμίδες | 280 kcal |
| Υδατάνθρακες | 50g |
| Σάκχαρα (σύνολο) | 4g |
| Φυσικά | 2.0g |
| Προστιθέμενα | 2g |
| Φυτικές ίνες | 2.5g |
| Διαλυτές | 0.8g |
| Αδιάλυτες | 1.8g |
| Πρωτεΐνες | 10g |
| Λίπη | 5g |
| Κορεσμένα | 2.5g |
| Ακόρεστα | 2g |
| Νάτριο | 550mg |
Το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα έχει γλυκαιμικό δείκτη 72, που το κατατάσσει ως τρόφιμο με υψηλό ΓΔ. Με γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, έχει σημαντική επίδραση στο σάκχαρο αίματος.
Το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα έχει υψηλό γλυκαιμικό δείκτη (72). Άτομα με αντίσταση στην ινσουλίνη πρέπει να περιορίσουν την κατανάλωσή του.
Το Μπέιγκελ με δεντρολίβανο και παρμεζάνα έχει γλυκαιμικό φορτίο 36 ανά 100g, γεγονός που υποδηλώνει σημαντική επίδραση στα επίπεδα σακχάρου αίματος.
Logi · Διαχείριση αντίστασης στην ινσουλίνη
Το Logi σαρώνει τα γεύματά σας, υπολογίζει το γλυκαιμικό φορτίο σε πραγματικό χρόνο και σας δείχνει ακριβώς πώς κάθε συστατικό επηρεάζει το σάκχαρό σας.
Ξεκινήστε δωρεάν →