Logi · Управљање инсулинском резистенцијом
Logi скенира ваше оброке, израчунава гликемијско оптерећење у реалном времену и тачно показује како сваки састојак утиче на ваш шећер.
Почните бесплатно →
Суви расцепкани жути грашак има гликемијски индекс 32, што га сврстава у храну са ниским ГИ. Са гликемијским оптерећењем 19 на 100g, има умерен утицај на шећер у крви.
У поређењу са осталим legumes, Суви расцепкани жути грашак се рангира међу најнижима по гликемијском индексу.
Суви расцепкани жути грашак је добар избор за особе које контролишу шећер у крви, инсулинску резистенцију или прате дијету са ниским ГИ.
Зашто ова оцена?
| Калорије | 341 kcal |
| Угљени хидрати | 60.2g |
| Шећери (укупно) | 8.8g |
| Природни | 8.8g |
| Додати | 0g |
| Влакна | 25.5g |
| Растворљива | 7.7g |
| Нерастворљива | 17.8g |
| Протеини | 24.6g |
| Масти | 1.2g |
| Засићене | 0.2g |
| Незасићене | 1g |
| Натријум | 5mg |
Суви расцепкани жути грашак има гликемијски индекс 32, што га сврстава у храну са ниским ГИ. Са гликемијским оптерећењем 19 на 100g, има умерен утицај на шећер у крви.
Суви расцепкани жути грашак има низак гликемијски индекс (32), што га чини добрим избором за особе са инсулинском резистенцијом.
Суви расцепкани жути грашак има гликемијско оптерећење 19 на 100g, што указује на умерен утицај на ниво шећера у крви.
Logi · Управљање инсулинском резистенцијом
Logi скенира ваше оброке, израчунава гликемијско оптерећење у реалном времену и тачно показује како сваки састојак утиче на ваш шећер.
Почните бесплатно →